اخبارامنیت

واکنش معاون اول ریاست جمهوری، به انتقادهایی که متوجه جلسۀ شش ونیم است

کابل/ ۲جدی/ باختر

معاون اول ریاست جمهوری به انتقاد هایی که متوجه جلسه شش و نیم صبح است واکنش نشان داده است.

به گزارش آژانس باختر، با وجود آن که اضافه از دو ماه می شود که معاون اول ریاست جمهوری بر امور امنیتی کابل نظارت دارد و غرض هماهنگی نهاد های امنیتی، صبحانه جلسه های امنیتی را برگزار می کند، مگر کابل همچنان نا امن است و هر روز گواۀ یک یا چند واقعه تروریستی است، بیشتر مردم جلسه های امنیتی صبحانه را که به آن جلسه شش و نیم نام داده اند در تامین امنیت موثر نمی دانند.

امرالله صالح به این گونه انتقاد ها واکنش نشان داده است و در صفحه فیسبوکش نوشته است « مردم می‌پرسند که چرا با این همه دست‌گیری‌ها هنوز این هسته‌های جهل و وحشت ختم نشده‌اند، این برمی‌گردد به تصویر بزرگ جنگ. تعبیر و تفسیر طالب از توافق با امریکا در دوحه این است که باید بیشتر بکشند تا بیشتر امتیاز بگیرند»

او به ادامه گفته است « و این بار تاکتیک شان ساختن هسته های کوچک سه نفری و پنج نفری است، وقتی یک هسته از میان می رود هسته دوم  و سوم را فعال می‌ کنند.

گفته شده است که به خاطر انفجار های پس از توافق با امریکا آنان‹طالبان› پنج صد تن را در وزیرستان تعلیمات بمب گذاری دادند و در هسته‌های کوچک به شهرهای کلان روان کردند. تا اکنون تعداد زیادی ازاین پنجصد تن از بین رفته است ویا دست‌گیر شده اند.»

این که امرالله صالح می گوید حدود پنج صد هراس افگن وارد شهر ها شده اند خود، نادیده گرفتن مصوونیت روانی مردم است و مردم بیشتر دچار وسوسه ونگرانی می شوند، مسوولان باید گپ های دلگرم کننده داشته باشند نه ناراحت کننده.

معاون اول ریاست جمهوری در جلسۀ امروزصبح همچنان گفته است:دو انتحاری که دیروز قصد داشتند تا شاملان یک مراسم فاتحه گیری در پغمان را آماج قرار دهند اعضای گروه طالبان بودند.

«روز گذشته دو انتحار کنننده یی که قصد داشتند شرکت کنندگان مراسم فاتحه خوانی را در قریه خالداری پغمان آماج قرار دهند،مگر موادانفجاری که در بین لباس آنان مخفی شده بودانفجار کرد و هر دو انتحارکننده کشته شدند.»

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در جلسۀ امنیتی صبح امروزهمچنان گفت: چهره و هویت این دو، قابل شناخت بود و مردم محل آنان را شناسایی کرده اند.

صالح از این دو نفر به نام های عاشق الله ودادالله  یاد کردکه طالبان منطقه بودندآنان قصد حمله بر بزرگان قوم ابراهیم خیل را داشتند که در این مسجد مصروف فاتحه گیری بودند.

 به گفته معاون اول ریاست جمهوری بعضی از اعضای خانواده این دو انتحاری که گمان می رود از برنامه این دو نفرآگاه بودند، بازداشت شده‌اند.

این در حالیست که  دیروزکابل شاهد انفجار ماین مقناطیسی بود که در ساحۀ ناحیۀ ۱۲ رخ داد که از اثر آن دو تن از منسوبان اسبق اردوی ملی زخمی شدندکه وضعیت یک نفر شان نگران کننده است.

معاون اول ریاست جمهوری همچنان گفت:امنیت ملی  ثناالله مشهور به محمد سلیم عضو گروۀ  داعش و  سمیع الله عضو شبکه حقانی را که هردو به خاطر ترور های هدفمند کار می کردند، بازداشت کرده است. صائم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا