ورزش

ورزشکاران کندز خواهان صلح شدند

کندز 6 حوت باختر
ورزشکاران کندز دیروز با شعار های ما جنگ نمی ‌‌خواهیم، صلح می‌ خواهیم  در نمایش های ورزشی نفرت شان را نسبت به جنگ‌ بیان داشتند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به منظور ارائه گزارش یک ‌ساله اداره محلی کندز با حضور مسوولان، جوانان و ورزشکاران آن ولایت برگزار شد، عبدالجبار نعیمی والی کندز دستاورد ‌های ورزشی ورزشکاران را قابل افتخار یاد کرد، جوانان را ضامن آوردن صلح و ثبات، ترقی و امنیت دانست و افزود که جوانان امروز رهبران موفق و با برنامه‌ آینده کشور اند و باید با دید مثبت گام‌ های ارزشمندی در جامعه بردارند.
نعیمی جنگ‌ های تحمیلی را باعث بربادی کشور، عقب ماند‌گی ذهنی جوانان در فرا گیری آموزش و پرورش، سیاست، اقتصاد و امور اجتماعی دانست و استخدام جوانان و کادر های علمی را در پست‌ های دولتی از برنامه‌های سال ۱۳۹۸ حکومت محلی در کندز بیان کرد.
والی کندز وعده سپرد که در بخش کرکت، فوتبال و سایر رشته ‌های ورزشی در آن ولایت توجه بیشتر می کند و به تهیه و تدارک زمین برای وررزشکاران تا چند روز آینده اقدام خواهد کرد.
عبدالقیوم رحیمی آمر ورزشی کندز گفت که در سال ۱۳۹۷ ورزشکاران کندز در مسابقات داخل کشور و بیرون مرزی افتخارات خوب ورزشی را به نفع کشور کسب کردند.
احمد شکیب الهام یکی از ورزشکاران کندز، ورزشکاران را سفیران صلح یاد کرد و از مخالفان مسلح خواست که از جنگ و برادر کشی دست بکشند و در کنار حکومت به روند صلح یکجا شوند و نگذارند که کشور به سوی ویرانی و بدبختی کشانده شود.
در پایان این محفل ورزشکاران با شعار های" ما جنگ نمی‌‌خواهیم" ما ورزشکاران صلح می‌خواهیم" ما از جنگ خسته شده ایم" لطفاً از برادرکشی دست بردارید" در یک سلسله نمایشات ورزشی نفرت شان را نسبت به جنگ‌ بیان داشتند. احمد نعیم دوستی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا