امنیت

وزارت داخله٬ ۷۰۰ واسطه پولیس نزد ماموران حکومتی و زور مندان است

کابل  باختر   ۲۷  دلو
وزارت امور داخله می گوید که جنرال دین محمد جرات سابق معاون شورای امنیت ملی دو موتر هاموی و  دو میل دهشکه را به آن وزارت سپرده است .
به گزارش آژانس باختر ٬ وزارت امور داخله با نشر خبرنامه یی گفته است که آن وزارت برای تنفیذ قانون ٬ عمل می کند .
قرار است تجهیزات، وسایط و سلاح‌هایی‌ که به گونه غیر قانونی نزد اشخاص و افراد موجود است، جمع آوری کند.
در واپسین اقدام، وزارت امور داخله در ابلاغیه یی تجهیزات ٬  وسایط و سلاح‌هایی‌ که نزد جنرال دین محمد جرات بود، خواهان استرداد آن شد، و برای تکمیل روند تسلیم دهی موارد فوق، معیاد زمانی مشخص تعیین شده بود، که اینک به پایان این مهلت رسیدیم.
قابل یاد آوری است که تا اکنون جنرال جرات دو عراده هاموی، دو میل دهشکه و دوهزار فیر مرمی را  رسماٌ به وزارت امور داخله تسلیم داد و تعهد سپرده است که تجهیزات و وسایط باقی مانده را نیزدر جریان هفته جاری به آن وزارت تسلیم می کند.
جنرال دین محمد جرات قبلا در وزارت داخله و شورای امنیت ملی کار کرده است.
وزارت امور داخله هفته گذشته با محاصره دو منزل این جنرال سابق در کابل ٬ خواهان استرداد وسایل و تجهیزات شد که از سوی جنرال جرات هنگام تصدی ماموریت های نظامی گرفته شده بود.
وزارت داخله درحالی از واپس گیری دو موتر هاموی خبر می دهد که چندی پیش ویس احمد برمک سابق وزیر داخله گفته بود که بیش از هفت صد واسطۀ پولیس و حدود چهارصد تن از نیروهای امنیتی، در اختیار زورمندان و مقام های حکومتی که پیوندی با وزارت داخله ندارند٬ قرار دارد .
مگر برمک روی مصلحت هایی از جمع آوری این وسایط خود داری کرد وبعد که امرالله صالح برای مدت کوتاه مسوولیت وزارت داخله را عهده دار شد تعهد به جمعاوری این وسایط و توظیف افراد پولیس به وظایف اصلی آنها کرد مگر او بعد از ۲۷ روز کار در آن وزارت ٬ استعفی داد و تعهدات او نا تمام باقی مانده است . صائم  

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا