امنیت

وزارت داخله: افرادمسلح غیر مسوول، قانون شکن ، به پنجه قانون سپرده شوند

کابل باختر/ 20/ دلو
وزارت امورداخله به تمام  نیروهای پولیس دستور داده است با افرادمسلح غیر مسوول، قانون شکن ، زورگو و جنایت پیشه با جدیت برخوردکنند و آنان را به پنجه قانون بسپارند.
وزارت امورداخله تاکیدکرده است که پولیس درصورت مواجه شدن با این دسته افراد ازحق فیر و بازداشت آن ها برخوردار است .
در این هشدار وزارت امور داخله که دیروز نشر شد آمده است : به منظور تامین امنیت مردم با عزت افغانستان با جدیت ووضاحت ابلاغ می شودکه افراد مسلح غیر مسوول قانون شکن وزورگو ، پس از این درهیچ ولایت کشور گشت و گذار کرده نمی توانند.
این وزارت تاکید کرده است که پولیس برای تامین امنیت بهتر شهروندان کشور به هیچ زورگو اجازه نمی دهد تا امنیت و نظم عمومی را اخلال کند.
وزارت امور داخله ازمردم نیز خواسته است درگرفتاری افراد مسلح غیر مسوول پولیس را همکاری کنند.
این درحالی است که روز گذشته محمد اشرف غنی ، رییس جمهور کشور درسحنانی خطاب به نیروهای امنیتی گفت هرکسی که درمقابل دولت دست به سلاح می برد دشمن است و باید نابود شود.
رییس جمهور غنی که در سمینار رهنمودی و ارزیابی کارکردهای یک ساله پولیس قطعات ویژه وزارت امور داخله صحبت می کرد افزود : من از جمله کسانی نیستم که یک روز آنان را دوست می خوانند وروز دیگر دشمن زیرا تعریف من از دشمن واضح است و اعمال شان ثابت می سازد که دشمن اند.
رییس جمهورغنی درمورد روند صلح نیز گفت که حکومت صلح می خواهد اما صلح از موقف ضعیف به دست نمی آید بل که به قوت و شمشیر نیروهای امنیتی می توان به صلح پایدار رسید.
رییس جمهور درادامه افزود که در حضور و موجودیت نیروی امنیتی صلح گدایی نمی کند و در موقف ضعیف نیز قرار ندارد.
رییس جمهور غنی دراین مراسم یک بار دیگر تاکید کرد که افغانستان صلح با عزت می خواهد و هیچ کسی به نیروی امنیتی و دفاعی با چشم حقارت دیده نمی تواند زیرا آنان محافظان عزت و حیثیت افغانستان هستند. ختم/ شوخک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا