اخبارصحت

وزارت صحت‌عامه نشست را به خاطر مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در کشور راه اندازی کرد

کابل/ 18 قوس/ باختر

داکتر احمد جواد عثمانی٬ وزیر صحت‌عامۀ امروز در نشست که به خاطر مبارزه با موج دوم ویروس کرونا و بهبود عرضه خدمات صحی در کشور راه اندازی شد٬ با رییسان مرکزی، صحت‌عامه ولایت ها، نمایندگان بخش خصوصی و موسسات تطبیق کنندۀ خدمات صحی صحبت کرد.

در این نشست٬ وزیر صحت‌عامه هدایت داد تا دو کمیته به رهبری معین عرضۀ خدمات صحی و سرپرست معینیت مالی و اداری این وزارت به خاطر تهیۀ ماستر پلان مبارزه با موج دوم ویروس کرونا و هم‌چنان پیگیری و تطبیق هدایات رییس جمهور که در رابطه به بهبود وضعیت بخش صحی کشور بود٬ ایجاد شود.

داکتر عثمانی، از آغاز فعالیت 24 ساعته مرکز سوق و اداره برای رسیدگی به بحران موج دوم ویروس کرونا در کشور به اشتراک کنندگان خبر داد که این مرکز قبلا به طور هشت ساعته فعالیت می‌ کرد.

وزیر صحت‌عامه، به خاطر بهبود عرضۀ خدمات صحی و مبارزه با موج دوم ویروس کرونا در کشور از آمادگی‌های این وزارت در شفاخانه‌های دولتی مرکز و ولایت ها و ایجاد 75 بستر برای بیماران مصاب به ویروس کرونا در شفاخانۀ محمد علی جناح در صورت نیاز با اشتراک کنندگان صحبت کرد و خواهان اقدامات جدی و عملی مسوولان صحی در این راستا گردید.

از سوی‌هم اشتراک کنندگان نظریات و پیشنهادها خود را به خاطر بهبود موارد یاد شده به رهبری وزارت صحت‌عامه ارائه کردند و تعهد کردند که در این راستا از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نخواهند ورزید. مومنه احمدیار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا