اخبارجهان

وزیران جدید کابینۀ بایدن کی‌ها اند؟

واشنگتن/ وی او ای/۲۷قوس/باختر

جو بایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحدۀ امریکا پیت بوتیجیج، رقیب پیشین انتخاباتی خود را به صفت وزیر ترانسپورت و جنیفر گرنهوم والی پیشین ایالت میشیگن را به صفت وزیر انرژی کابینۀ خود معرفی کرده است.

 بایدن همچنان در نظر دارد که جینا مک‌کارتی، رییس پیشین ادارۀ حفاظت محیط زیست امریکا را به سمت جدید رییس ادارۀ اقلیم بگمارد.

هر سه پست برای بایدن که به شدت خواهان مبارزه با تغییرات اقلیمی است، از اهمیت خاص برخوردار است تا طرح وی را برای بازسازی سیستم حمل و نقل و کاهش میزان گاز‌های آلایندۀ هوا تطبیق کنند.

جو بایدن با نشر بیانیه‌یی گفته است که بوتیجیج “یک میهن‌پرست و مشکل‌گشایی است که برای منافع علیای ما به صفت یک ملت” حرف می‌زند.

خانم گرنهوم که از ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ به صفت سارنوال و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ به صفت والی ایالت میشیگن کار کرده است، یکی از حامیان  بایدن و منتقدان سرسخت دونالد ترامپ است.

بایدن پیش از این تونی بلنکن، مشاور پیشین حکومت امریکا در زمان ریاست جمهوری بارک اوباما را به صفت وزیر خارجه، لوید آستین، جنرال بازنشسته را به صفت وزیر دفاع و جنت یلین، را به صفت وزیر مالیۀ کابینۀ خود معرفی کرده است.

همچنین، تام ویلسک، وزیر پیشین زراعت امریکا به صفت وزیر زراعت و مارسیا فوج، نمایندۀ ایالت اوهایو به صفت وزیر امور مسکن از سوی بایدن معرفی شده اند. فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا