سیاستاخبار

وزیر دولت در امور صلح: نیروهای امنیتی و دفاعی ما، نیاز به حمایت ملی و بین المللی دارند

کابل/ ۵قوس/ باختر

وزیر دولت در امور صلح  دربحث آنلاین که در رابطه به صلح، توسعه و امنیت در حاشیه نشست ژینو برگزار شدبرحمایت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تاکید کرد.

به گزارش آژانس باختر بحث آنلاین زیر عنوان رابطه صلح، توسعه و امنیت با اشتراک سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح و عضو هیئت مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی افغانستان، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، دیبوره لیونز نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان و نمایندگان سازمان‌های دیگر از جمله سازمان ملل متحد، بانک جهانی، شبکه انکشافی بنیاد آقاخان و ناتو برگزار شد.

سید سعادت منصور نادری وزیر دولت در امور صلح، در جمع‌بندی این بحث، نتایج بحث‌های صورت‌گرفته را مفید خواند و گفت که وزارت دولت در امور صلح از راه‌اندازی چنین بحث‌هایی استقبال کرد و تلاش خواهد کرد نظریات و پیشنهادات ارائه‌شده در این بحث‌ها را عملی کند.

نادری گفت : نیاز است دید متعادل در زمینه امنیت، توسعه و صلح داشته باشیم. وی ادامه داد که ما باید روی نوآوری‌ها در زمینه توسعه و اقدام های صلح‌ طلبانه تمرکز کرده و حل منازعات محلی، نهادینه کردن حقوق بشر و کاهش طولانی‌مدت خشونت علیه مردم ملکی را اولویت خود قرار دهیم. همچنین باید پیشرفت‌های محسوسی را در زمینه تعلیم و فرصت‌های اقتصادی به ویژه برای جوانان داشته باشیم.

وزیر دولت در امور صلح گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برای مقابله با تروریزم جهانی که جنگ مشترک همه است، نیاز به حمایت دارند و ما به دستاوردهای دو دهه اخیر در این عرصه افتخار می‌کنیم.

وی همچنین در مورد برگزاری کنفرانس ژنیوگفت که این کنفرانس نه‌تنها از نظر مالی افغانستان را حمایت می‌کند، بلکه از لحاظ سیاسی و روانی نیز این پیام را به مردم افغانستان می‌رساند که جامعه جهانی آنان را فراموش نکرده است. صائم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا