اخبارصحت

وزیر صحت عامه مبارزه با کوید نوزده در کشور را به بررسی گرفت

کابل16 قوس باختر

وزیر صحت عامه امروزدریک نشست کاری با مسوولان صحی آخرین

امادگی در راستا مبارزه با کوید نوزده در کشور را به بررسی گرفت.

این درحالی است که موج دوم این بیماری نگرانی هایی را در پی داشته است و وقایع مثبت این بیماری در کشور در حال افزایش است.

داکتر احمد جواد عثمانی وزیر صحت‌عامۀ ، دراین  نشستی  کاری روی بهبود وضعیت بخش صحی در کشور و پیشرفت‌ها در این راستا با مسؤولان صحی صحبت کرد.

او  گفت: وزارت صحت‌عامه در تلاش است تا وضعیت بخش صحی در کشور بهبود یابد تا عرضه خدمات صحی به نیازمندان در دورترین نقاط کشور به طور یکسان ارائه شود.

در ادامه وزیر صحت‌عامه، در مورد حل چالش های تدارکاتی که در رابطه به خریداری‌های که به خاطر مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفته است با مسوولان صحبت کرد که نمایندگان از وزارت صحت‌عامه، وزارت مالیه و اداره تدارکات ملی کشور نشستی را راه اندازی کنند تا باشد طرزالعملی در این مورد تهیه و مورد اجرا قرار گیرد.

داکتر عثمانی، استخدام کارمندان، نظارت تخنیکی از شفاخانه‌های کووید-19 و مشخص شدن لایحه وظایف شورای طبی افغانستان و وزارت صحت‌عامه، بازدید از شفاخانه افغان جاپان و شفاخانه‌های کابل و هم‌چنان بازدید با رییسان صحت‌عامه ولایت ها و رسیدگی به مشکلات آن‌ها را از جمله هدایات رییس جمهور کشور خواند که در این راستا تیم های کاری را موظف کرد تا اقداماتی که لازم است مورد اجرا قرار دهند.

وزیر صحت‌عامه روی موارد ذیل از جمله: پیشرفت‌ها در مورد قراردادهایی که با اداره یونیسف و سازمان صحی جهان در مورد خریداری‌هایی که در امر مبارزه با ویروس کرونا صورت گرفته است با اشتراک کنندگان صحبت کرد و خواهان اقدامات جدی و عملی این موارد شد.مومنه احمدیار

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا