اقتصاد

وزیر مالیه: عواید وزارت مالیه درسال روان مالی 50 درصد افزایش یافته است

کابل باختر 13 حوت
همایون قیومی ، وزیر مالیه و مشاور ارشد ریاست جمهوری در امور زیربنا امروز درکنفرانس ملی هماهنگی وزارت مالیه با بخش خصوصی گفت که عواید سال روان مالی پنجاه درصد افزایش یافته است ودر سال روان مالی جمع آوری 115ملیارد افغانی از طریق گمرکات هدف نهایی می باشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، وزیرمالیه تحقق این هدف رابه همکاری نزدیک وهماهنگی بخش خصوصی وترانسپورت پیوند داد و گفت که مشکلات درجمع آوری عواید وجود دارد وتا هنوز اخاذی ها در گمرکات وسرک ها گفته می شود. وزارت مالیه متعهد می باشد که درهمکاری با نهاد های مربوط این مشکل را برطرف کند.
او با تاکید گفت، عملکرد در روشنایی قانون می تواند مشکلات  را برطرف کند.
سپس عبدالرحمن سلاحی ، معین وزارت فواید عامه صحبت کرد وگفت ، واضح است که حمل و نقل اساس زیربنا های مهم اقتصادی را تشکیل می دهد وعامل  توسعه اجتماعی می شود وبرای به رسیدن به این هدف نیاز به رسیدن به حمل ونقل معیاری و پاسخگو می باشد.
خان جان الکوزی معاون اتاق های تجارت وصنایع افغانستان درصحبتی مختصرگفت که افغانستان از کشور واردتی به صادراتی تبدیل می شود.
او گفت «درحال حاضر بنا به تلاش های دومدار نظام ما از محاصره اقتصادی خلاص و حال می توانیم از راه های چابهار ، حیرتان و لاجورد صادرات داشته باشیم .
او با اشاره به مشکلات بخش خصوصی گفت: مشکلات زیاد وجود دارد که باید برای بخش خصوصی سهولت ها ایجاد شود چون بیشترین مشکلات در بخش خصوصی را مردم متقبل می شوند و برای رفع مشکلات باید اقدامات جدی روی دست گرفته شود . نازیلا عزیزی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا