جهان

پاکستان بار دیگر برای گفت و گو با هندوستان اعلام امادگی کرد

اسلام آباد – ایرنا -9 حوت –باختر
حکومت پا کستان با اعلام آمادگی مجدد برای گفتگو با حکومت هندوستان  امروز پنجشنبه گفت: اسلام آباد نه فقط درباره مساله تروریزم بلکه خواهان مذاکره درباره تمامی مسایل با دهلی جدید  است..
'محمد فیصل' سخنگوی وزارت امورخارجه پاکستان امروز در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرد که  پاکستان آماده ازسرگیری مذاکرات با هند است..
وی از دریافت جزئیاتی از سوی دهلی جدید درباره حمله اخیر تروریستی در منطقه پولواما ی کشمیر هند خبر داد و گفت پاکستان در حال بررسی جوانب قانونی این جزئیات است.
محمد فیصل گفت پاکستان هرگز از گفت وگو و حل اختلافات با هند کناره گیری نکرده است.
این مقام پاکستانی افزود: اگر شواهد معتبر و قابل عمل در جزئیات ارائه از سوی هندی دیده شود، پاکستان آماده است تا طبق آن با عوامل حادثه اخیر تروریستی برخورد کند.
وی گفت هند موضوع بازداشت پیلوت خود در پاکستان را با اسلام آباد مطرح کرده است با این حال هرگونه تصمیم در این خصوص باحکومت پاکستان خواهد بود..
وزارت خارجه هند روز گذشته با احضار شارژدافیر پاکستان در دهلی جدید، خواهان تحویل فوری پیلوت اسیر شده خود در این کشور شد.
'شاه محمود قریشی' وزیر امورخارجه پاکستان نیز امروز طی تماس تیلفونی جداگانه با همتایان خود از بریتانیا و بلجیم اعلام کرد که پاکستان با تنش زدایی با هند خواهان مذاکره با این کشور است.
قریشی ازبریتانیا  خواست تا نقش موثری برای تنش زدایی میان اسلام آباد و دهلی ایفا کند.
حمله تروریستی در کشمیر هند و متعاقب آن اتهام دهلی علیه اسلام آباد، باعث شد تا مرحله جدیدی از رویارویی میان دو کشور همسایه و هسته ای آغاز شود و این وضعیت تا جایی پیش رفت که هند حمله هوایی به پاکستان انجام داد و اسلام آباد نیز در واکنش به آن روز گذشته دو جنگنده هند را سرنگون کرد.#آشنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا