جهان

پاکستان نتایج تحقیقات امریکا درمورد حمله مرگبار مرزی را رد کرد

اسلام آباد / وی او ای / باختر/ 4/ دلو

اردوی پاکستان یافته های تحقیقات امریکا درمورد حمله هوائی پنجم ماه قوس پیمان ناتو بریک پوسته تلاشی نظامیان پاکستانی که درآن بیست و چهار عسکر پاکستانی کشته شدند به طوررسمی ردکرده است.

اردوی پاکستان اعلام کرد که با ادعای ایالات متحده امریکا مبنی براینکه نیروهای امریکایی در دفاع از خود و با بکار بردن نیروی مناسب پس از آنکه مورد حمله واقع شدند ، عمل کرده اند موافق نیست .

 اردوی پاکستان همچنین اعلام کرد که متوجه کردن بخشی از مسوولیت این واقعه به پاکستان " اساسً نادرست ، غیر قابل توجیه و غیر قابل قبول است "

مقامات وزارت دفاع امریکا هماهنگی ناکافی توسط نیروهای پاکستانی و نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا رامقصر حمله پنجم ماه قوس سال روان خوانده و روز دوشنبه گفتند : آنها صد درصد از این تحقیقات پشتیبانی میکنند ، تورن جان کری ، سخنگوی وزارت دفاع امریکا ، اشاره کرد که پاکستان از شرکت درتحقیقات خود داری کرده است .

پاکستان حمله نیروهای ناتو را درواکنش نسبت به عملیات عساکر خود نمی داند، بلکه علت اساسی این حادثه را درشکست ائتلاف دراشتراک هرگونه اطلاعات عملیاتی می شناسد .

دولت پاکستان درواکنش به این حمله دوراه اصلی تدارکاتی ناتو از پاکستان به افغانستان را مسدود کرد و از پرسونل امریکایی خواست پایگاه هوایی شمسی درایالت بلوچستان را تخلیه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا