صحت

پنج هزار جعبه واکسین پولیو به وزارت صحت عامه مساعدت شد

کابل باختر4 دلو

پنج هزار جعبه واکسین پولیو که ارزش آن پنجاه هزار دالر امریکایی تخمین زده شده ،امروز ازسوی موسسه بین المللی روتری به وزارت صحت عامه مساعدت گردید.

به گزارش آژانس اطلاعاتی باختر، در مراسم اهدای این مساعدت دوکتور نادره حیات برهانی معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه از این مساعدت بلاعوض موسسه بین المللی روتری ابراز تشکری نموده و این جعبه هارا در انتقال و تطبیق واکسین پولیو مهم تلقی نمود.

دوکتور برهانی اظهارداشت که این مساعدت جعبه ها، واکسیناتوران وزارت صحت عامه را قادر میسازد تا پروگرام واکسین پولیو را در مناطق مورد ضرورت بصورت بهتر تطبیق نمایند و سر انجام از بروز واقعات فلج اطفال جلوگیر به عمل آید.

دوکتور برهانی همکاری شرکای صحی افغانستان را در بهبود عرضه خدمات صحی مهم خوانده و خواستار همکاری های مزید مالی و تخنیکی شرکای صحی افغانستان در محو ویروس فلج اطفال گردید.

معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه با آنکه از تعهد قوی حکومت افغانستان در زمینه محو پولیو در کشور تذکر به عمل آورد، اما بازبودن سرحدات کشور و مهاجرت های غیر قانونی را در انتقال ویروس پولیو یک چالش عمده عنوان نموده و نیز مشکلات امنیتی را در تطبیق پروگرام های واکسین محو فلج اطفال نگران کننده خواند.

دوکتور نادره حیات از تمام جناح های درگیر خواست تا در تطبیق پروگرام های واکسین پولیو سد راه این برنامه قرار نگیرد و به واکسیناتوران وزارت صحت عامه اجازه دهند که پروگرام تطبیق واکسین پولیو را در تمام مناطق کشور به وجه احسن تطبیق نمایند و اطفال این کشور را از فلج دایمی و یامرگ نجات دهند.

همچنان در این مراسم داکتر اجمل پردیس نماینده موسسه بین المللی روتری صحبت نموده و تعهد آن نهاد را در راستای تداوم همکاری درکنار سایر موسسات بین المللی بابخش صحت عامه افغانستان ابراز داشت.

وی افزود که موسسه بین المللی روتری تا اکنون از طریق سازمان صحی جهان و یونیسف حدود 35 میلیون دالر را با سکتور صحت عامه افغانستان  کمک نموده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا