اخبارجهان

چهار شهروند پاکستان در فرانسه بازداشت شدند

پاریس/ وی او ای/30قوس/باختر

مقام ها در فرانسه چهار شهروند پاکستان را به ظن داشتن ارتباط با یک پاکستانی دیگر که با چاقو در بیرون از دفتر پیشین مجلهٔ شارلی ایبدو دو نفر را زخمی کرده بود، بازداشت کردند.

این افراد که بین ۱۷ تا ۲۱ سال سن دارند،‌ با حمله کننده در تماس بودند.

منابع قضایی نزدیک به این قضیه گفته اند که این افراد از طرح حمله کننده با خبر بودند و او را به انجام حمله تشویق نیز کرده بودند.

سه تن از این افراد جمعه گذشته به جرم دخیل بودن در دسیسهٔ تروریستی رسماً متهم شدند و محبوس شدند. فرد چهارمی چهارشنبه گذشته متهم شده بود.

جنجال‌ها در فرانسه پس از آن بالا گرفت که به تاریخ ۱۷ اکتوبر یک جوان چچینی پس از آن یک معلم را سربرید که او در جریان تدریس آزادی بیان کارتون‌های منسوب به پیامبر اسلام را نمایش داده بود.

کمتر از دوهفته پس از آن شهروند تونس که تازه به اروپا رفته بود، در داخل یک کلیسا شهر نیس سه نفر را با ضرب چاقو کشت.امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه یک قانون جدید را برای رسیدگی به فعالیت‌های افراطگرایی اسلامی معرفی کرده است؛ لایحه‌یی که سبب خشم و اعتراض برخی از کشورهای اسلامی شده است.

پس از آنکه مکرون از نشر کارتون‌های منسوب به پیامبر اسلام طرفداری کرد، عمران خان، صدر اعظم پاکستان، رییس جمهور فرانسه را به اسلام‌هراسی و حمله بر اسلام متهم کرد.

در برخی از کشورهای اسلامی، سیاستمداران و سایر شخصیت‌ها، رییس جمهور فرانسه را شدیداً مورد انتقاد قرار داده اند و خواستار تحریم محصولات ساخت فرانسه شده اند.فریده بابک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا