اخبارفرهنگ

کارگاه آگاهی دهی محو خشونت علیه زنان برگزارشد

کابل/4قوس/باختر

کارگاه  آگاهی دهی با شعار ‹محوخشونت علیه زنان ونقش زنان در فرایند صلح٬ دیروز  به ابتکار آمریت جندر وزارت اطلاعات وفرهنگ و موسسه زنان برای زنان برای کارمندان ریاست تیاتر ملی این وزارت برگزار شد.

 به گزارش خبرنگارآژانس باختر: محبوبه سعادت آمر جندر وزارت اطلاعات وفرهنگ هدف از تدویر این چنین کارگاه ها را برای کارمندان این وزارت مفید خواند و گفت: چنانکه می دانیم خشونت از نام آن پیدا است کلمه زشت و ناخوشایند است.

وی افزود، در حالیکه در قانون اساسی افغانستان، زنان و مردان از حقوق و جایگاه مساوی برخوردار اند. برمبنای این قانون، زنان می توانند در تمام عرصه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی فعالیت کنند و در دین اسلام نیز حقوق و ارزش های فوق العاده برای زنان داده شده است. اینکه این حقوق در زندگی اجتماعی ما تطبیق نمی شود بر می گردد به عقب مانی و عنعنات و سنت های ناپسند در جامعه ما که زنان بیشترین صدمات آن را تحمل می کنند و باعث بروز مشکلات زیاد روحی وروانی در اجتماع می شود.

همچنان خواجه محمد نعیم قادری و گل غوتی خیری استادان موسسه زنان برای زنان روی مسایل و موضوعات اشکال خشونت، خشونت از لحاظ نوعیت،خشونت های خانوادگی وخشونت های ساختاری ٬اضرار خشونت و راه حل و طرق مبارزه با آن و نقش زنان در فرآیند صلح   توضیحات ارزنده ارایه کردند.

باید گفت: این کارگاه آگاهی دهی به پیشواز از 25 نوامبر روز جهانی محو خشونت علیه زنان و کمپاین آگاهی دهی آن به همکاری تخنیکی و مالی موسسه زنان برای زنان برگزار شده بود.ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا