جهان

کالیفرنیا، نیویارک و زمین‌داران تگزاس از ترامپ شکایت می‌کنند

واشنگتن – بی بی سی – 28 دلو – باختر
تنها یک روز پس از اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی دونالد ترامپ ، رییس جمهور امریکا با هدف تامین بودجه احداث دیوار مکسیکو، نیویارک و کالیفرنیا، پر جمعیت‌ترین ایالت‌های آمریکا اعلام کردند که تصمیم رییس‌جمهور را در محکمه به چالش خواهند کشید. چند نهاد مدنی دیگر هم شکواییه علیه  ترامپ تهیه و به محکمه برده‌اند.
آژانس باختر به نقل از شبکه خبری بی بی سی خبر داد که احداث دیوار مرزی میان ایالات جنوبی آمریکا و مکسیکو از وعده‌های اصلی  ترامپ بود و نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از جمهوری‌خواهان همچنان خواستار احداث این دیوار هستند هر چند ۸۰ درصد دموکرات‌ها هم مخالف سرسخت احداث چنین دیواری هستند.
دموکرات‌ها می‌گویند استفاده از وضعیت فوق‌العاده برای تامین بودجه احداث این دیوار "سوءاستفاده محض از قدرت" است. آنها تهدید کرده‌اند با استفاده از همه مجاری قانونی مقابل این تصمیم دونالد ترامپ بایستند.
روز جمعه، رئیس‌جمهوری آمریکا همزمان با امضای لایحه بودجه وضعیت در مرزهای جنوبی این کشور را بحرانی خواند و به همین علت با اعلام وضعیت فوق‌العاده به دولت اجازه داد که از محل بودجه‌های ساختمانی ارتش و مبارزه با موادمخدر حدود ۸ میلیارد دالر برای ساختن این دیوار سود ببرد.  فریده

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا