سیاستاخبارTOP

کمیسارسازمان ملل درامور پناهندگان: موفقیت روند صلح زمینۀ برگشت داوطلبانۀ مهاجران را فراهم می‌کند

کابل/ 27 عقرب/ باختر

داکترعبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز در با فلیپو گراندی کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان دیدار کرد.

به گزارش آژانس باختر؛ در این دیدار، کمیسار عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با اشاره به روند صلح در افغانستان گفت که بحث مهاجران با موفقیت روند صلح در افغانستان پیوند دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که کشورهای مهاجرپذیر منطقه٬ به‌ ویژه ایران و پاکستان به منظور فراهم کردن زمینۀ برگشت داوطلبانۀ مهاجران٬ باید بیشتر از پیش در زمینۀ تأمین صلح و ثبات در افغانستان همکاری کنند.

کمیسارعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان خاطرنشان کرد که به دلیل جنگ و درگیری، افغانستان در زمرۀ کشورهایی قرار دارد که بیشترین مهاجر را در سطح جهان دارد.

بعد، رییس شورای عالی مصالحه ملی، از کمک‌ها و همکاری‌های کمیساری سازمان ملل متحد در امور پناهندگان قدردانی کرد و گفت که مردم افغانستان یکپارچه از روند صلح حمایت می‌کنند و موفقیت روند صلح، زمینۀ برگشت داوطلبانه و با عزت مهاجرین را فراهم می‌سازد.

وی گفت: در مدتی‌که اوضاع آرام بود، میلیون‌ها مهاجر از کشورهای منطقه و جهان دوباره به کشور برگشتند.

همچنان داکتر عبدالله٬ از مشکلات بیجاشدگان غور و بادغیس یادکرد و از نمایندۀ سازمان ملل متحد در امور پناهنگان خواست که در راستای رسیدگی به نیازمندی‌های آنان همکاری کنند. احمدضیا احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا