اخبارفرهنگ

یلدا دراز ‌ترین شب سال در بلخ و بامیان  تجلیل شد

مزارشریف/1جدی/باختر

ریاست اطلاعات و فرهنگ بلخ از شب یلدا دراز ‌ترین شب سال، دیشب در مزار شریف تجلیل کرد.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، ریاست اطلاعات و فرهنگ بلخ با همکاری شماری از نهادها از این مناسبت فرهنگی با حضور شماری از مسوولان بلخ، سرقنسول جمهوری اسلامی ایران، فرهنگیان، شاعران، نویسند‌گان، خبرنگاران، زنان و جوانان گرامیداشت کرد.

مطیع الرحمن کریمی، رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ؛ تجلیل از طولانی‌ترین شب سال (شب چله) را از ارزش‌های ملی و فرهنگی کشور یاد کرد.

سیدحسن یحیوی، سرقنسول جمهوری اسلامی ایران مقیم شهر مزارشریف گرامیداشت از این شب را میراث مشترک کشورهای منطقه به ویژه افغانستان، ایران، تاجکستان و منطقه خواند.

در این محفل نویسندگان و شاعران مطالب و اشعار شان را سرودند.

طبق یک خبر دیگر،اداره محلی بامیان، ریاست اطلاعات و فرهنگ و نهاد خانه ادبیات بامیان از شب یلدا، دیشب در آن ولایت تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به این مناسب  با حضور والی بامیان، رییسان اداراه های دولتی، فرهنگیان، هنرمندان و خبرنگاران در مرکز بامیان برگزار شد، اسحاق موحد، رییس اطلاعات و فرهنگ بامیان، هدف از تجلیل این شب را ایجاد روحیه‌ هم‌دلی و هم‌دیگرپذیری میان شهروندان کشور یاد کرد.

وی افزود که بامیان مهد فرهنگ و مدنیت است و هر آن چیزی که در تامین امنیت و ختم جنگ سودمند واقع شود، بامیانیان به دنبال آن اند.احمد نعیم دوستی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا