اقتصاد

۲۶ مورد تدارکات به شمول پروژه نظارت بر جمع‌آوری عواید مخابراتی منظور شد

کابل باختر اول حوت
جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی به تحت ریاست محمداشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز در قصر دلگشای ارگ، برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این جلسۀ ۲۹ مورد تدارکات مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه، ۲۶ مورد آن به ارزش بیش از ۶.۳ میلیارد افغانی از سوی این کمیسیون منظور شد.
حین منظوری قرارداد پروژۀ مطالعات امکان‌سنجی میدان هوایی بین‌المللی لوگر مربوط ادارۀ هوانوردی ملکی، رییس‌جمهور به آن اداره هدایت داد تا مطالعات امکان‌سنجی سایر ولایات همچون ننگرهار نیز با استفاده از قرارداد چهارچوبی انجام داده شود.
در همین‌حال، درخواست قرارداد پروژۀ خدمات بررسی و انتقال ۸ پایۀ سکنر ۶۰۰ سریز ریاست عمومی گمرگات وزارت مالیه از سوی کمیسیون منظور شد و به این وزارت وظیفه سپرده شد تا با استفاده از روش قرارداد دولت با سازمان، سکنرهای جدید برای تمامی گمرکات خریداری شود.
علاوه برآن، وزارت شهرسازی و اراضی درخواست هدایت در مورد طی مراحل تدارکات پروژه‌های برنامۀ مجتمع اداری دارالامان را از کمیسیون تدارکات ملی کرد که پس از بحث و مداقه، فیصله صورت گرفت تا طی مراحل تدارکات قبلی فسخ و روند تدارکات آن دوباره به اساس فرمان شماره ۱۰۰ ریاست‌جمهوری به‌شکل یک مرحله ‌یی آغاز شود.
وزارت امور خارجه گزارشی را پیرامون خریداری جایداد برای سفارت افغانستان در کشور هالند را به جلسه ارائه کرد که از سوی این کمیسیون منظور شد.
از سویی‌هم، اعطای قرارداد پروژۀ تهیه و تدارک اجناس تکنالوژی معلوماتی، ایجاد کمپیوتر‌لب وصل‌سازی ذریعۀ فایبر نوری برای ۲۹۰ باب مکتب مربوط وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از سوی کمیسیون تدارکات ملی فسخ شودو فیصله شد تا از طریق قرارداد دولت با سازمان، از مرجع کشور هندوستان تدارک شود.
همچنان درخواست هدایت ادارۀ خط آهن افغانستان در مورد قرارداد پروژۀ دیتایل دیزاین و ساختمان قطعۀ چهارم خط آهن خواف الی هرات به‌ درازی ۴۳ کیلومتر از طریق قرارداد دولت با دولت با شرکت قزاقستانی به‌شمول شماری از پروژه‌های دیگر مورد تایید کمیسیون تدارکات ملی قرار گرفت.
درخواست منظوری تعدیل قرارداد اجرائیه یی و تعدیل قرارداد تمویل پروژۀ بیات‌پاور مربوط ریاست عمومی مشارکت عامه و خصوصی وزارت مالیه، پس از بحث و مداقه مورد تایید اعضای کمیسیون تدارکات ملی قرار گرفت. نالان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

دکمه بازگشت به بالا