اخباراقتصادجامعه

​ تصمیمی برای توقف پروازها به پاکستان گرفته نشده ‌است

 کابل/ 15جدی/ باختر

سخنگوی ادارهٔ هوانوردی می گوید که تصمیمی برای توقف پروازها به پاکستان گرفته نشده‌است.

محمدنعیم صالحی، سخنگوی ادارهٔ هوانوردی ملکی افزود: در حالی که گونهٔ دوم ویروس کرونا که به کرونای انگلیسی مشهور است، به پاکستان و هند رسیده است، در هفتۀ چهار تا پنج پرواز از افغانستان به پاکستان و پروازهای استثنایی هم به کشور هندوستان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به این که هنوز تصمیمی برای توقف پروازها به کشور پاکستان گرفته نشده است، به آژانس باختر گفت: پروازها به هندوستان بنا به تصمیم این کشور، از اول قرنطین تاکنون محدود بوده‌است.

وی افزود: “پروازها به هند از اول متوقف شد. پس از آن سفرهای یک‌طرفه، برای آوردن مسافران و دانشجویانی که در هندوستان گیرکرده بودند، آغاز شد. حالا هم پروازها محدود است و تنها بیماران عاجل و تجاران در شرایط خاص سفر می‌کنند.

صالحی تصریح کرد: “از چهار ماه پیش تاکنون، هفتۀ چهار تا پنج پرواز طبق معمول به پاکستان انجام می شود؛ هم طیاره‌های افغانی و هم طیاره‌های پاکستانی پرواز دارند.

سخنگوی ادارهٔ هوانوردی ملکی با تأکید بر این که توقف سفرهای بین‌المللی بستگی به تصمیم کشورهایی دارد که پرواز به آن کشورها انجام می‌شود، گفت: اگر وزارت صحت پاکستان تصمیم بگیرد، احتمال دارد که پروازها متوقف شود. کابینهٔ دولت افغانستان هنوز تصمیم مبنی بر توقف پروازها را نگرفته‌است.

کرونای انگلیسی در شرایطی به پاکستان رسیده‌است که روزانه ده‌ها نفر از این کشور، از مسیرهای هوایی و زمینی وارد افغانستان می‌شوند. ماری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا